386. Hogyan látnak a lovak?
A lónak mint zsákmányállatnak a lehető legszélesebb területet kell átlátnia, hogy a veszélyeket minden irányból észlelhesse. Hogyan képes erre?
A lónak mint zsákmányállatnak a lehető legszélesebb területet kell átlátnia, hogy a veszélyeket minden irányból észlelhesse. Hogyan képes erre?
A leesett hó és a nagy fagy erőpróba elé állítja madarainkat a tél közepén. A természetvédő szakemberek számos helyen segítik a ragadozó madarak túlélését. Segítsünk mi is!
Vera, az ügyetlen jegesmedvemama a látogatók szeme láttára ejtette el többször is piciny bocsát. A nürnbergi állatkert gondozói eleinte nem akartak közbeavatkozni, végül mégis kénytelenek voltak cselekedni...
Az aranyfácán klasszikus díszfácán, amelyet két évszázada honosítottak meg Európában. A papagájokkal vetekedő tarkaságú aranyfácán a legjobb "tanulómadár", aki a kezdő madárbaráttal megismerteti a díszmadár-tartás csodáit!
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.