3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
Állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hogy kiderüljön mi áll a váladékozás hátterében.
Amennyiben az 'anya' ösztöne magas szintű, akkor talán ragaszkodóbb (fajnak megfelelő társállat-tartási körülmények között !) A falkavezérséghez a kutya nemének nem sok köze van. Mind a két nemű kutya képes átvenni a vezető pozíciót. Minden fajtán belül vannak vezető és követő tipusú, karakterű kutyák.
Kedves Gazdi! A fülgyulladásnak sokféle oka lehet. A fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Tehát arra a kérdésére, hogy milyen kezelés szükséges "a feketeség eltüntetésére" a kutyus füléből, addig nem tudok válaszolni, míg ki nem derül a kiváltó ok. Ha a szükséges vizsgálatok megvannak, szívesen segítek a terápia összeállításában: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Lajos! Természetesen van lehetőség "szelíd" módon is csökkenteni a fokozott ivari aktivitást. Az ilyen kanok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicum-mal (CH200 hetente egyszer) és Origanum-mal (CH5 a közbülső napokon napi négyszer) lehet szabályozni. Ha nem mélyreható, - hormonháztartási alapon nyugvó -, elváltozásról van szó, csak egyszerűen túlzottan izgatott lesz a kan, ha a közelében tüzelő szuka tartózkodik, és ezért éjjel-nappal ugat, bömböl, tombol, akkor adjunk Agnus castus-t (CH5) vagy Gelsemium-ot (CH5) naponta 3x1 adagot egy héten keresztül. Ustilago mayadis-sal (CH9) is próbálkozhatunk, az első nap 5x, a második nap 4x, a harmadik naptól 3x1 adagot adjunk naponta, amíg szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Azt, hogy a kutyájának milyenek az életesélyei, nem az dönti el, hogy méretileg mekkora a hasnyálmirigye, hanem az, hogy azt milyen sejtek alkotják, van-e benne daganat, és ha igen, az milyen szerkezetű? Ha ezekről sikerül információt kapni (biopsziás minta szövettani vizsgálata), akkor lehet az életesélyekről beszélni.