3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
Kedves Gazdi, ez lehet macskanátha vagy allergia is. Mindenképpen vigye el a cicát állatorvoshoz.
Lehet ugyan a külső hallójáratban fekélyes gyulladás ami vérezgethet,de a toklász jelenlétét mindenképpen ki kell zárni. Ha másképpen nem megy el kell bódítani esetleg altatni a kutyát és úgy megvizsgálni a hallójáratot. A toklász gyorsan eltávolítható, a fekélyes fülgyulladás lassan gyógyul.
Az egyik szer porc, a másik immunerősítő szer, nyugodtan adhatóak egyszerre, nem befolyásolják egymás hatását.
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknak a mellső lábaikon 4, a hátsó lábukon 3 ujj van. Az 5. plusz lábujj genetikai hiba, beltenyésztéskor jöhet létre, születés után 3 hét alatt néha magától leesik. Azonban ha már4-6 hónapos vagy idősebb állatról van szó, állatorvoshoz kellene fordulni vele. Ugyanis azt az ujját nem tudja mozgatni, ezért bármibe beleakadhat, eltörhet, leszakadhat, és a tengerimalacoknál a láb nagyon érzékeny, sok kis ér fut benne, ezért ha megsérül, csúnyán begyulladhat vagy erősen vérezhet. Állatorvos könnyen el tudja távolítani, könnyű beavatkozás, egy öltéssel összeölti a sebet és 1 hét alatt be is gyógyul a seb. Karmot a plussz ujjon nem vágnék, minél hamarabb megmutatnám orvosnak, nehogy otthoni karomvágás közben megsérüljön.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk a kutyáknak, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott, hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Egy bőrkaparékvizsgálatot mindenképpen el kellene végezni. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.