3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
Legtöbb bolhanyakörvet 3 hónaposnál fiatalabb állatra nem javasolják feltenni. Mindig a használati tájékoztató a mérvadó, ha az mást javasol, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ha esetleg nincs használati utasítás, akor javaslom az adott terméket nem megvásárolni. Ha 3 hónaposnál fiatalabb állat bolhás, akkor aggály nélkül kezelhető pl, Frontline spray-vel ez 2 naposnál idősebb állatoknál már használható.
Legalább 3, de inkább 4 hónapos koráig gondozni kellene a mókust. És mindenképpen nagyobb helyre kell tenni. Nem elég, hogy önállóan eszik, elég ügyesnek és gyorsnak is kell lennie hogy a ragadozóktól biztonságban legyen. Ha nem tudnak nagyobb férőhelyet biztosítani, akkor állatkertnek vagy vadasparknak kellene odaadni.
A nyáladzás nagyon sok mindenre utalhat. Ebben a hőségben először a hőgutára gondolnék, melynek előjele lehet a nyáladzás. Figyeljen rá, hogy a malacka mindig legyen szobahőmérsékleten, közvetlen napfénynek soha ne tegye ki! Emellett mindig legyen friss víz az itatójában vagy legyen a malacka előtt valamilyen lédús zöldség-gyümölcsféle (dinnye, kígyóuborka). Aztán a nyáladzás második leggyakoribb kiváltó oka lehet a hátsó fogak túlnövése. Kísérő tünet lehet ekkor a nagy testsúlycsökkenés, esetleg a hasmenés, ami a "savanyú" szagot is megmagyarázhatná. Ritkább esetben - különösen vemhesség után nőstényeknél - okozhat erőteljes nyáladzást és acetonos leheletet a máj rendellenes működése (ketózis). Ilyenkor a tengerimalac általában nagyon levert és nincs étvágya. Ha a malackánál kedvetlenséget, étvágytalanságot, vagy nagy súlyvesztést tapasztal, feltétlenül keresse fel állatorvosát!
Ajánljuk az alábbi 3 cikkünket!
Amennyiben a gyűrű nem okoz olyan problémát, ami a madarat gátolja a szabad mozgásban, vagy nem áll fenn komoly sérülés veszélye, úgy nem érdemes egy esetleges lábtörést kockáztatni. Ha a gyűrű veszélyt jelent, mégha állandó stresszforrásként is, úgy a levágásához un. drótvágó fogót, vagy ha a gyűrű anyagminősége engedi, erősebb keskeny pengéjű ollót lehetne használni. A művelethez a lábat úgy kell rögzíteni, hogy közben a madárka ne tudja megrántani.