3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
Nem biztos, hogy beteg a kígyó. Vedlés közeledtével a kígyók szeme elhomályosodik, szürkévé, opálossá válik. Ilyenkor a régi és a képződő új bőr között ún. vedlési folyadék halmozódik fel, ami az elszíneződést okozza. Ennek során a kígyók rosszabbul látnak és gyakran elvonulnak a rejtekhelyükre. Sokszor a táplálkozást is beszüntetik. Ha mindkét szemén jelentkeztek a leírt tünetek, úgy elképzelhető, hogy vedléshez készül. Ez természetes jelenség. Ha csak az egyik szemén tapasztalható a probléma, úgy nagy valószínűséggel valamilyen sérülés érhette a kígyót, ami állatorvosi ellátást igényel.
A hasmenés többféle betegség tünete is lehet (bélgyulladás, táplálék intolerancia, paraziták, stb.). Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi van a háttérben. Ehhez szükség lehet bélsár- és vérvizsgálatra is. A legjobb, ha felkeresik a kezelő állatorvost.
A lakásokban tartott papagájok vedlése általában folyamatos tollváltás, de előfordulnak intenzívebb időszakok is. A jelen tollhullás oka is ez lehet. Amennyiben a madár kóros mértékben, nagyobb egybefüggő testfelületen kopaszodni kezdene, akkor forduljon állatorvoshoz.
1./ nem késő 2./ nagyban hozzájárulhat a kutya jelenlegi szexuális indíttatású viselkedésének enyhüléséhez, de nem egyedüli megoldás 3./ nem
A könnytől gyakran lesznek barna foltok más kutyusokon is, főleg akkor feltűnő ha a blöki fehér szőrű. Ezt vagy rendszeresen eltávolítod valamilyen speciális termékkel. Jó ha oldja egy kicsit zsírt is. Itt találsz több ilyen terméket: http://www.selbruha.hu/webbolt.php?k_csop=42 Vagy lehet kapni már gyógyszert is erre. Egy állatorvos honlapján olvastam erről a szerről. Azt tudom, hogy kúra szerűen kell adni nekik, de nem tudom,hogy valóban jó-e. Állítólag nincs mellékhatása, segít lebontani azokat az anyagokat a könnyben, amik befestik a bundát. Sosem találkoztam még vele, de állatorvosoknál már elvileg lehet kapni. A nevére sajnos nem emlékszem.