3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
A Cushing kór egy nagyon bonyolult betegség, aminek a kezelése minden esetben rendkívül problémás. Igazából jó módszer, abszolút biztos eljárás nincsen. Sok függ attól is, hogy mi és mennyire ment már tönkre a kutya belső szerveiben, mert ettől nagyon sok mindent befolyásol a jövőt illetően. A Vetoryl sem csodaszer, ez is csak segít valamennyit, de nem kell (és nem is szabad) tőle csodákat várni. Az sem mindegy, hogy mitől lett Cushing kóros? Magától alakult ki a betegség, vagy korábbi gyógyszeres kezelés (szteroidok tartós adása) miatt lett ilyen? Ezeket megfelelően tisztázni kell, mert ez is befolyásolja, hogy mit lehet tenni, és mit lehet egyáltalán remélni. Mindezeket pedig a kezelőorvossal kell nagyon alaposan átbeszélniük!
A le nem szállt here bárhol lehet (még a hasüregben, vagy félúton valahol a lágyékcsatornában), és legelőször is azt kellene tudni, hol van, hol kell keresni. Ezért nem kedvelt műtét ez, mert ha nem lehet megállapítani, a fél hasüreget át kell kutatni utána. De nem is biztos, hogy szükség van a műtétre. Ha mégis, akkor azt majd akkor is lehet műtéttel orvosolni, amikor esetleg problémát okoz. Nem kell tehát kapkodni! Nagy esély van arra, hogy ebből a helyzetből soha semmi hátránya nem származik majd a kutyájuknak. Egy dolog van csak, ami nem ajánlott, ez pedig a fedezése (pároztatása), mert ezt a hibás tulajdonságot örökíteni fogja az utódaira, amit nem feltétlenül kellene "elkövetni"
Kedves Gazdi, erről a témáról született már cikkünk, minden segítséget megtalál benne: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-valogatos-137/1423/
Kedves Kérdezô! Szemészeti vizsgálat szükséges. Dr.Puskás Gábor
A leírás alapján biztos, hogy valamilyen típusú szívelégtelensége van a kiskutyának. A szív ultrahangos vizsgálata, és rendszeres ellenőrzése indokolt, hogy követni tudják a kutya kardiológiai állapotát. Nem a Fortekor miatt, hanem esetleg egyéb kiegészítő gyógyszeres kezelés is szükségessé válhat, ha a szív állapota romlik. A laborvizsgálat azért javasolt, mert szinte minden gyógyszernek lehet más szervet károsító mellékhatása, ezért elsősorban a máj és vese állapotát illetve a vérképet rendszeresen ellenőrizni kell. Ha a kiskutya állapota ilyen szerencsésen stabil, én nem változtatnék a gyógyszer típusán és adagolásán sem, kivéve,ha a laborvizsgálat indokolja. A tabletta darabolható, de ajánlom, hogy az 5 mg-os változatot vásárolják abból napi 1/2 tbl. az adagja.Biztosabban adagolható így a hatóanyag, mint egy tabletta 8 felé darabolásával.