3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Azt sajnos biztosra így nem lehet megmondani, hogy mi okozza a bajokat, de ebben az időszakban nagyon gyakori, hogy toklász (vagy annak egy kis darabja) fúródik be a kutyák lábujjai közé, vagy a lábfej más részeibe. Ennek van a legnagyobb valószínűsége. Ilyenkor szinte biztos következmény a gennyes gyulladás kialakulása, ami miatt fájdalom is van, meg duzzanat is kialakul. Ami egyébként emberi értelemben tisztának tűnik, az legtöbbször mikrobiológiailag egyáltalán nem az. A látszólag tiszta felületeken is milliószámra élnek baktériumok. De hangsúlyozom, ez inkább általános vélemény a részemről, mint az adott konkrét esetre vonatkozó hozászólás. Ahhoz ugyanis látni, vizsgálni kellene a kutyát és a lábvégeit.
Igen, és egyben fel kéne deríteni a kölykök elhullásának okát..
Nagyon sajnálom, de erre a kérdésre így nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Egy ilyen korú kiscicánál rengeteg féle ok idézhet elő ilyen tüneteket. Ha nem múlik el rövid időn belül, minél előbb forduljanak vele állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, és vélhetően lesz véleménye is, ill. remélhetőleg tud majd segíteni is.
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
Üdvözlöm! Hasi UH (gyomor), illetve esetleg kontrasztos RTG felvétel lehet szükséges ebben az esetben, hogy kiderüljön, mitől öklendezik a kutya. Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék az ok kiderítésére.