3921. Legviccesebb pillanatok a macskák életéből - Videóval
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
Ahogy az embereknek, úgy az állatoknak is van joga teljes életre- akár fél lábbal is. Luca, a rétisas művégtagot kapott gondozóitól.
Természetvédőknek sikerült rejtett kamerákkal filmre venniük a világ legveszélyeztetettebb gorilláját, a Cross folyó menti gorillát (Gorilla gorilla diehli) Kamerunban.
Magyarország egyik legszínpompásabb madarát választották meg az "Év madara 2013" szavazáson, hogy a következő évben kitüntetett figyelem övezze, és faja társadalmi szinten is bemutatásra kerüljön.
A fokozódó felmelegedés következtében számos emlős élőhelye túl gyorsan helyeződik át ahhoz, hogy az érintett fajok lépést tarthassanak az ütemmel: tíz százalékuk számára ez egyet jelent a pusztulással, egyes területeken akár az emlősök 39 százaléka is odaveszhet egy amerikai tanulmány szerint.
Leveléből úgy sejtem, már régóta áll fenn a deguja "náthája". Ebben az esetben úgy érzem, antibiotikumos kezelésre lenne szükség, amit az állatorvosa injekció formájában ad majd az állatnak. Fontos azt is megjegyezni, hogy a degu nehezített légzését nem csak megfázás vagy fertőzés okozhatja. Előfordulhat, hogy poros alomanyag (pl. forgács vagy macskaalom) okozza az állat prüszkölését, illetve nem zárható ki (főleg idősebb állat esetében) egy esetleges tüdődaganat miatti nehezített légzés sem. Vigye állatorvoshoz!
A mongol futóegerek "sajnos" nagyon aktív állatok. Óriási mozgásigényük van, melyet a ketrec vagy terrárium átrendezésével, ásással, kaparással vezetnek le. Természetes élőhelyükön földalatti járatrendszerekben élnek, így a ketrecben is létfontosságúak számukra a búvóhelyek. Azt javaslom, helyezzen be a terráriumba wc-papír gurigákat, félbevágott kókuszdiót vagy egyik oldalán kitört, lefordított virágcserepet. Ezek a tereptárgyak nem csak menedéket jelentenek az állatoknak, hanem ingergazdag környezetet is, így a hímnek is lehetősége lesz félrehúzódni az aktívabb nőstény elől. Egy külföldi szakirodalom szerint (http://home.wtal.de/ehr/gerbils/behavior.htm) a búvóhely és járatok nélküli terráriumban született állatoknál gyakran előfordul sztereotíp, vagyis kényszeres ásás, kaparás. Lehetségesnek tartom, hogy az Ön nőstény futóegerével is ez a helyzet. Ebben az esetben is azt javaslom, próbálja meg a ketrecet az állatok számára érdekesebbé, jobban kihasználhatóvá tenni pl. gurigákkal, rágcsálható fadarabokkal, búvóhelyekkel.
Nem hiszem, hogy bélcsavar lenne, annak nagyon súlyos tünetei vannak, gyors elhullással. Valószínűleg az eledel erjedt a beleiben. Oka vagy a tápban keresendő (nem tudom, mit ehetett, így most nem kezdem el sorolni :))), vagy pedig a kutyus emésztésével lehet probléma. Irány az állatorvos, ha továbbra is fennáll a puffadás!
Szeretném én is látni azt a videót, hátha megtudom belőle, hogy mennyire bírják a fogságot a sivatagi rókák és mennyire problémás a tartásuk! :) Amúgy nem tartanék otthon rókát, jól el vannak ők a sivatagban, ráadásul a göritartás már elég jól dokumentált terület, kevesebb csalódással, problémával kecsegtet!
Ha már esznek szilárd eledelt a kicsik és nem szopnak. Kb. 6 -7 hetes koruktól már lehet.