3921. Legviccesebb pillanatok a macskák életéből - Videóval
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
Ahogy az embereknek, úgy az állatoknak is van joga teljes életre- akár fél lábbal is. Luca, a rétisas művégtagot kapott gondozóitól.
Természetvédőknek sikerült rejtett kamerákkal filmre venniük a világ legveszélyeztetettebb gorilláját, a Cross folyó menti gorillát (Gorilla gorilla diehli) Kamerunban.
Magyarország egyik legszínpompásabb madarát választották meg az "Év madara 2013" szavazáson, hogy a következő évben kitüntetett figyelem övezze, és faja társadalmi szinten is bemutatásra kerüljön.
A fokozódó felmelegedés következtében számos emlős élőhelye túl gyorsan helyeződik át ahhoz, hogy az érintett fajok lépést tarthassanak az ütemmel: tíz százalékuk számára ez egyet jelent a pusztulással, egyes területeken akár az emlősök 39 százaléka is odaveszhet egy amerikai tanulmány szerint.
Az akitája vagy a bolha allergia, vagy a bűzmirigy allergia tüneteit mutatja, tipikus terülten rágja magát. Ha bolha allergia, akkor jó hogy lekezelték bolha ellen, a bolha már rég elment, de az allergiás bőrgyulladást otthagyta maga után. Ilyen klinikai kép mellett azonnal bűzmirigynyomás javasolt + a mirigyváladék ellenőrzése + allergia elleni injekció adása, valamint antibiotikumé is. A megfelelő kezelést követően a kutyának másnapra tünetmentesnek kell lennie.
Igen. Rendszeresen féregteleníteni, jobban odafigyelni rá, és visszavinni a következő kontrollvizsgálatra. Valamint a jövőben megelőzni a fertőzés okát.
Felnőtt ékszerteknősöket valóban nem jó naponta etetni. Teljességgel elegendő számukra a hetente egy-két alkalommal történő etetés. Fogságban tartott ékszerteknősök, a kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan, hamar megtanulnak kéregetni és ilyen etetési gyakorlat mellet hamar el fognak hízni (természetesen ezt jelentősen befolyásolja a felkínált táplálék mennyisége és minősége). A helyes etetési módszerhez tartozik még a számukra megfelelő eleség felkínálása. A szárított rák, szárított hal, stb. nem az. Az ékszerteknősök ragadozó állatok. Rendszeresen élő vagy fagyasztott kishalat, vízicsigákat, földigilisztát, esetenként különféle rovarokat kell felkínálni számukra. Idősebb korban rendszeresen fogyasztanak növényi eredetű eleséget is. Hozzávetőleges szabály, hogy egy étkezésre kb. annyi táplálék kell számukra, amennyit azonnal el is fogyasztanak. Ha már csak nyammognak rajta akkor el kell venni előlük. A különféle vitaminkészítmények közül olyat érdemes választani, amelyik kifejezetten hüllők számára készült és megfelelő, részletes használati utasítással van ellátva. A vitaminokat általában az eleségre vagy közvetlenül az állat szájába érdemes juttatni.
A teknőst el kell vinni állatorvoshoz, mert a szemcseppek, szemkenőcsök vényköteles készítmények. A kamilla túlságosan szárít, nem ajánlom. Néhány órára ki lehet venni a vízből, de tovább nem jó, ha szárazon van. A víz hőmérséklete 28 fok körüli legyen.
Vigye minél előbb állatorvoshoz, látatlanban nem lehet sok mindent megállapítani a leírtak alapján. Kérjen vérvizsgálatot, tenyésztést, allergiavizsgálatot, stb...