3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
Ha még friss az ellés érdemes az anyát állatorvoshoz vinni, mert oxitocin injekcióval megindítható a teje. Ha nem sikerül, akkor az alábbi módon etessed őket. Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. A törpenyúl oldalon még további dolgokat olvashatsz a mesterséges táplálásról... majd írj, hogyan sikerült
Kedves Gazdi ! Néhány információval szolgálnék az EEG -vizsgálttal kapcsolatban. Az országban , sajnálatosan csak hárman végzünk EEG-vizsgálatot. Én személy szerint 17 éve, és 10 végzem a a tenyészállatok EEG-szűrővizsgálatát is a tervezett tenyésztésbe állítás előtt,ha biztosan tudni akarja a tenyésztő hogy mentes-e a kutyája öröklött epileptogén agyi betegségtől, vagy ha menet közben szavatossági problémák adódnak és a tenyésztő szeretné tudni, hogy a szuka vagy a kan oldaláról jött az a rossz gén amely az epilepsziát okozó , agyi betegséget örökíti. Az EEG-vizsgálatnak pontosan az a lényege,( többek között ), hogy két roham közötti agyhullámokat vizsgálja, kórosak-e vagy nem. Az epilepsziás agy epilepsziás kisüléseket produkál, rohammentes időszakban is. Az EEG-vizsgálat pont erről ad információt, hogy melyik agylebenyben és mennyire aktív az epilepsziás góc a tünetmentes periódusban.is. Ez az információ például, nagyon nagy segítséget nyújt az orvosnak a helyes antiepileptikum választás eldöntésében, valamint az epilepszia betegség prognosztikai megítélésben, de abban is, hogy az epilepszia oktanának a kiderítése érdekében a továbbiakban melyik képalkotó eljárást javasolja a tulajdonosnak. Ez így van embereken és állatokon egyaránt. Sajnos ez csak egy tévhit, hogy akkor informatív a görbe, ha éppen roham van. A beteg agy akkor is "gyártja " a kóros hullámtevékenységet, ha éppen klinikai roham nincs. A kutyákon végzett EEG-szűrővizsgálat, rutin vizsgálatnak számít külföldön, főleg a skandináv államokban és az USA-ban, Magyarországon sajnos még nem. terjedt el ilyen mértékben. Ennek ellenére több kutyafajta szűrővizsgálatát elindítottuk már a tenyésztők kérésére. Hasonló EEG-szűréssel vizsgálták éveken át, a Csepeli Vakvezető-ben a kutyákat a kiképzésbe állítás előtt. Ha egyéb információk is érdeklik,06-1- 360-0334-es számon elérhet. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Kedves Gazdi, nem írja, hogy ivartalanított-e a kutya, mert ha nem, előfordulhat, hogy a kutya álvemhes. Tipikus tünet, hogy játékait kezdi védelmezni. Érdemes lenne mihamarabb megmutatni állatorvosnak. Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására
Kedves Erzsó! Lehet ez sok minden (pl. bolha, allergia, gomba stb.), ezért bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinni az állatorvosához. A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A szemölcsökről sem lehet látatlanban véleményt, vagy tanácsot adni, ehhez is orvosi vizsgálat szükséges.
Ketté kell választanod a problémát és ezzel együtt azok kezelését is külön megoldani: 1./ a kutya fél, bizonytalanná válik a fajtársaitól kapott ingerekre. Ezt kell megfelelő módszerekkel enyhíteni, csökkenteni. (szocializációs gyakorlatok, deszenzibilizáló tréning, Bach-virág terápia) 2./ Laza pórázon történő sétáltatás tanítása, tréningje (kondícionálás, klikker tréning, stb.) Ha az 1./ pontot sikerült megoldanod, csak akkor kezd el a 2./ pontot