3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
T. Gazdi! A kutyának nincs "aranyere". Amennyiben a végbélnyílás kissé kifordul, erölködéstől, vagy a túlzott hasmenéstől, abban az esetben a repozíciót végre kell halytani egy állatorvosi rendelőben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Az ivartalanítással legtöbbször megváltozik a kutyák viselkedése, szerencsére leginkább kedvező irányba. Persze itt is előfordulhatnak kivételek, mikor nem változik a helyzet, de hogy agresszívebb legyen, az meglehetősen ritka. Szerencsére még változhat a helyzet, mert ehhez idő kell, akár több hónap is szükségeltetik. A másik kérdés a fokozott mennyiségű bélsár ürülése, ami valamilyen tipusú emésztetlenségnek lehet a tünete. Legtöbbször a hasnyálmirigy idült gyulladása miatt nem termelődik elég emésztőenzim és ez okozza a problémát. Ez bélsárvizsgálattal és vérvizsgálatattal tisztázható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.
Kedves Marianna! A fajtàra sajnos jellemző betegsèg az allergiàs bőrgyulladàs,mely a kèpen làthatò tünet okozòja lehet. Javaslom keressen fel egy bőrgyógyàszattal foglalkozó kollègàt minèl hamarabb! Üdvözlettel,dr.Puskàs Gàbor.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
T. Gazdi! A kirakott almok száma a macskák száma +2 kell legyen. Minden almot minden piszkitás után tisztitani kell. Különböző tipusú és fajtájú almokat használjon, hogy minden cica neki megfelelőt találjon, akkor ismét szobatiszták lesznek. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert