3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
Nagyon nehezen megválaszolható kérdést tett fel. Nem lehet, hogy megijedt valamitől vagy meglátott egy macskát, stb.? A szukák nagyon ragaszkodóak. Őszintén megmondom, nem tudok magyarázatot adni a viselkedésére.
Ha új jövevényt szeretne, mindenképpen érdemes a lehető legfiatalabb korában elhozni, mert ekkor még nagyon tanulékonyak, könnyen megszoknak mindent, könnyen kézhez szoktathatók. Persze, ha párban szeretné tartani őket, akkor gondolom nem ez a cél, hiszen párban tartott papagájok inkább egymással vannak elfoglalva, mintsem a gazdájukkal. Ha párt szeretne, természetesen célszerű azonos fajtájú madarat beszerezni. Így kisebb az esélye a konfliktusok kialakulásának. Egyébként nőstény papagájok hím társ nélkül is szoktak időnként terméketlen tojásokat rakni, sokszor még odú nélkül is. Ha ez túl gyakori, akkor hormon-injekcióval be lehet avatkozni a folyamatba. Ha esetleg tojásvisszamaradás betegség alakul ki náluk, akkor azt a tünetek alapján (gubbaszt, erőlködik, majd kifárad, hastájékon tapintható tojás, stb.) a gazdi is könnyen észreveheti és azonnal állatorvoshoz kell menni az állattal.
Igen, sürgősen állatorvoshoz kell vinni, vagy vétélés vagy gennyes méhgyulladás lehet a háttérben.
Én szoktam régen, amikor volt. Amúgy mindenki a saját felelősségére teheti! :) Nekem semmi bajom nem lett...
Az első fedeztetésre 2 éves kor után nyílik lehetőség. Addig ugyanis a kutyus szervezete még fejlődésben van, tehát eléggé megviselné, ha még a saját testén kívül a magzatokat is építene kellene. Ha a szuka vagy esetleg a kan nem akarja a párzást, akkor a mesterséges termékenyítést javaslom. Ez egy nagyon egyszerű és semmilyen káros hatással nem járó beavatkozás.