3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
Mondhatom, hogy szinte az összes álatbetegségnek az étvágytalanság az egyik legáltalánosabb tünete. Így nagyon nehéz megmondani, hogy mi baja lehet a cicának. (Esetleg az is előfordulhat, hogy nem ízlik neki az eledel, ezért utasítja vissza?) Mindenképpen javaslom, hogy vigyék el állatorvoshoz!
A leírásból nem egyszerű dolog diagnózist felállítani, hiszen viszonylag általános tüneteket produkál a kutyus. Lehet valamilyen gyomor-béltraktusra kiterjedő betegség, esetleg ami akkor fokozódik, ha az evés miatt beindulnak a bélmozgások. Lehet, hogy váltja a fogát. Féregtelenítve remélem volt, mert az nagyon fontos kiskutyánál. Ha hányás vagy étel visszaöklendezése fordul elő, akkor a kitágult nyelőcsőre mint veleszületett rendellenességre kell gondolni.
Azt, hogy az adott szertől lett-e hasmenése, nem tudom, ehhez célszerű lett volna leírni a szer nevét is. Természetesen, ha ettől voltak a tünetek, akkor nem célszerű tovább kezelni. De a hasmenésnek más okai is lehetnek. Legtöbb ilyen jellegű betegségnél a gyógyulás után kinő a szőr, eltekintve néhány súlyosabb kórformától (pl. bizonyos gombás fertőzések). Javaslom, hogy konzultáljon ismét kezelőorvosával.
Ha tényleg huzatmentes és száraz a hely, akkor talán kint hagyhatók. Bár azért ez szoktatás és fokozatosság kérdése is. Ha fáznak, az látszani fog rajtuk. Természetesen én, ha már tartanék ilyen állatkát, biztos bevinném magamhoz, hisz csak így lehet velük folyamatos és örömteli az együttélés.
Nem cérnagilisztáról van szó? Javasolom, hogy vigyen friss bélsármintákat állatorvoshoz. (Külön-külön csomagolva!)