3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
Kedves gazdi, Érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak, mert az elmondottak alapján szüksége lenne egy alapos vizsgálatra. Látatlanban erre sajnos nem lehet mondani semmit. üdvözlettel:
Önmagában a lázas állapot - pláne ha a lázcsillapítótól a láz már elmúlt - nem indokolja a leírt gyengeséget stb. Valami a lázat is okozta feltehetően valamilyen fertőzés.A láz okát kellene megállapítani és megszüntetni.Ha ilyen rosszul van a cica akkor minél előbb.
A kelés óta kifordult lábat nem lehet csupán vitaminok, ásványi anyagok biztosításával helyreállítani. A korai stádiumban a lábak összekötésével lehet eredményt elérni, de ezek sikere is kétséges.
Kedves Gazdi! Bőrkaparékvizsgálat nélkül lehetetlen megmondani. Forduljon állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! Védőház biztosításával gond nélkül teleltethetőek. Tartós fagyok idején egy 60W-os infraégő elhelyezése szükséges lehet. Amint átmelegszenek, már mennek is kifelé. A madárparkban évek óta a kifutóban telel a legtöbb fürjfaj.