3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
A 2 év korkülönbség nem túl sok. Először érdemes a lakástól távol, semleges területen összeismertetni őket. Ha van rá lehetőség, akár több alkalommal hagyni őket játszani, ismerkedni, és csak utána hazavinni őket együtt. Pár napig ne maradjanak egyedül, és nagyon fontos, hogy jól elkülöníthető fekhelyről kell gondoskodni. Figyelni kell arra, hogy a szuka valószínűleg őrizni fogja a területét, az előjogait, féltékeny lesz a gazdájára. Az indokolatlan agressziót nem szabad ráhagyni, de nem baj, ha a fiatalabb kutyát kicsit megneveli. Ha a szuka elég intelligens, akkor még segíthet is a fiatalabb kordában tartásában.
Vitaminok hatására (amik a kutyaeledelben is lehetnek) elszíneződhet a vizelet. 10 nappal korábbi injekció, még ha B-vitamin komlex volt is benne, nem hiszem, hogy hatással lenne már a pisi színére. Bár szerintem ártalmatlan a jelenség, kötelességem azt mondani, hogy mutassák meg a kutyust egy állatorvosnak.
Valószínű, hogy a madár beütötte a lábát vagy beakadhatott valahova. Ha élénk, eszik-iszik, énekel, akkor nem lehet nagy baj. Szép lassan rendbe kell jönnie, ha mégsem javulna, és továbbra is fájlalná a lábát, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.