3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
A gyűrűsfarkú maki pl. 5 hónapos koráig szopik, de 2 hónapos kortól már vesz magához szilárd táplálékot is.
Sajnos nem derül ki a levélből semmi konkrét a teknős tartási körülményeiről (pontos tartási hőmérséklet, mit kapott enni a teknős, milyen gyakran, mennyi idős). Szinte minden betegségnek az étvágytalanság és az aktivitás csökkenése a legelső tünete. Ennek okát alapos vizsgálattal lehet kideríteni. A páncél szárazsága önmagában még nem súlyos betegség / tünet, csak a sok napozás velejárója.
Gondolom azonos fajú teknősökről van szó, bár ez nem derül ki biztosan. Valószínűleg a nagyobb teknősök elnyomják a kisebbeket és emiatt nem hajlandók enni. Sajnos a kis teknősök korábbi tartási / etetési körülményei sem ismertek . A marhaszív és a szárított rák nem megfelelő teknőseleség. Fagyasztott vagy élő kis hal, csigák, giliszta, stb. az ideális eleség számukra. Ha ennyire gyenge a kis teknős, mindenképp külön kellene elhelyezni, még ha átmenetileg is. Javasolt továbbá hozzáértő állatorvosnak megmutatni, aki segíteni tud a kis teknős felerősítésében.
Egy kiskutyának (még egy 6 naposnak is) számtalan okból folyhat az orra, másrészt nagyon nem mindegy, hogy mi folyik belőle (vagyis milyen a váladék minősége). Ha nem múlik 1-2 napon belül, meg kell mutatni az állatorvosuknak.
Igen van. Deszenzibilizáló tréning a kiváltó ingerekkel szemben és kiegésszítés képpen Bach-virág terápia.