3951. Ivartalanítás: 5 dolog, amit tudnod kell a kutyád, macskád érdekében
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Idén már két naposra bővült a TerraPlaza - Gigantea utótaggal kiegészülve - , amelynek programjait június első hétvégéjén vehettek részt az érdeklődők.
Közel 100 amazóniai madárfaj kockázati besorolása nőtt a világ veszélyeztetett fajainak Vörös Listáján 2012-ben, amiért elsősorban a nagy volumenű erdőirtások tehetők felelőssé. Emellett Észak-Európában és Afrikában is kritikus a helyzet.
A négy, közismerten nagy állatvédő híresség több mint 1000 tüntetővel együtt emlékezett a tömegesen elpusztított négylábúakról, és próbálta meg felhívni a figyelmét az állatok jogaira.
Macska-, kutya-, haltulajdonosok, figyelem! Egyre nagyobb összegű bírságot szabhatnak ki a hatóságok azokra, akik az állatvédelmi törvényeknek nem megfelelően tartják kedvencüket. Emellett új szabályokat hoztak, melyek foglalkoznak a kutyának szükséges terület nagyságával, a cicák farkának levágásával, na és a halak vízigényével is.
Kedves Gazdi! Lehet ez sok minden (pl. rüh, gomba stb.), ezért bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. Le kellene vinni az állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Gratula az állatorvosnak a diagnosztikáért !!! Az anya állatok mindeggyikében benne van az utódok védelmére irányuló természetes ösztön, ami vagy több, vagy kevesebb. A kutyával nem kell tennie semmit ! NE zavarják az anya kutyát a kölyök nevelés tevékenységében. NE akarják a kölyköket simogatni, NE macerálják az anya kutyát ! Igen, amikor a kölykök 8 hetes korukban elkerülnek az alomból a szuka kutya hormonháztartása vissza áll a normális üzemmódra !
Sajnos, így nem lehet megmondani, hogy mitől van ez a duzzanat. Vigyék el állatorvoshoz, ha lehet, minél hamarabb!
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül egyértelműen választani csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet . Ha egy bizonyos élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok