3971. Ebpszichológiai tanfolyam postásoknak
Sikeresnek tűnik az ebpszichológai postástanfolyam: a kurzust elvégző postások körében 80 százalékkal csökkent a kutyaharapások száma.
Sikeresnek tűnik az ebpszichológai postástanfolyam: a kurzust elvégző postások körében 80 százalékkal csökkent a kutyaharapások száma.
Bár a legtöbben úgy gondolják, hogy a kutyák és a macskák a legádázabb ellenfelek, valójában igenis lehetséges kutya-macska barátság. Még akkor is, ha néha ez vicces boxjelentekben nyilvánul meg.
Ötezer kacsát terelt egy forgalmas úton Kínában egy paraszt, és bár nem a csúcsforgalom óráiban tette, jókora káoszt okozott.
A cápauszony nagy divat Kínában, a tervek szerint azonban három éven belül le fog kerülni a bankettek étlapjáról - legalábbis azokéról, melyeken állami és kormányzati vezetők is részt vesznek.
Huszárruhás magyarokat vettek őrizetbe Svédországban - állatkínzás ürügyén július elején. A lovasokat "Északi portya" nevű útjuk teljesítése közben jelentették fel az állatvédők - mondván rosszul bánnak lovaikkal.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.