3981. Miért olyan változatosak a madarak?
A kutatók rájöttek, miért tér el olyan nagyon a madarak éneke és színezete - még akkor is, ha egy területen élnek.
A kutatók rájöttek, miért tér el olyan nagyon a madarak éneke és színezete - még akkor is, ha egy területen élnek.
Egy német házaspár ahelyett, hogy elfogyasztotta volna a homárokat, amiket rendeltek, inkább a tengerbe engedték őket.
Nemcsak az embereket, a növény- és állatvilágot is megviseli a napok óta tartó hőség. Az egyik legfontosabb teendő ilyenkor az állatok itatása.
Százszorosára nőtt az ebpiszok miatti bírságolások száma egy év alatt a walesi önkormányzat területén, miután magánkézbe került a dolog.
Július elején megszülettek 2012 első ikerpandái a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban, Kínában.
A prüszkölés lehet akár enyhébb fokú macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz eldönteti, hogy nátha vagy allergia. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.
Üdvözlöm, Sajnos ez olyan tipikus kérdés, amit így interneten keresztül nem lehet megválaszolni. Lényeges lenne egy alapos vizsgálat, hogy fény derüljön arra mi a teknős problémája. Amit leír biztosan nem normális. Üdvözlettel -Schütz ÉVa
Valamilyen a párjával összefüggésbe hozható változás vagy esemény lehet a kiváltó ok. Maga nem sokat tud tenni, inkább a párja. Ő adjon enni a macskának, játszon a macskával, kényeztesse jutalomfalatokkal, stb.
Kedves Kriszti! Ha még nem szült meg a nyuszi akkor vidd orvoshoz, mert túlhordja a piciket. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek. A 34 napnál hosszabb vemhességnél a túlhordott nyulak szintén halva jönnek a világra. Ez nagyon rövid intervallum, azonban az állatorvos oxitocin injekciót adva a világra tudja segíteni a Piciket. Ne izgulj, az első vemhesség elég gyakran nehézséget okozhat a hobbinyusziknál. A fészekrakás is elmaradhat- azonban az én tapasztalatom, hogy ellenben a húsnyulakkal- a törpenyuszik az ellés előtt közvetlenül végzik el a fészeképítést. Ebben segíthetsz is neki, hogy kialakítod a fészket... Írj majd kérlek hogy sikerült az ellés.:) Szép Napot Gabi