3986. Különleges ajándékkal hódítanak a szentjánosbogarak
A hím szentjánosbogarak, amelyek a nőstényeket villódzó fénnyel vonzzák magukhoz, ajándékokat is bevetnek a csábításhoz.
A hím szentjánosbogarak, amelyek a nőstényeket villódzó fénnyel vonzzák magukhoz, ajándékokat is bevetnek a csábításhoz.
Egy különleges jótékonysági koncertre hívunk Titeket, július 22-én, a Tópartra. Csodálatos környezetben, a Vajdahunyad vára tövében, színvonalas mini-koncerteket hallgatva segíthetsz négylábú barátainkon.
Számos elmélet született a csivavák származásáról, de ahogy a neve is sejteti, egy közép-amerikai, mexikói államból, Chihuahuából származik. A csivava apró kutya macsó vonásokkal.
Brazíliában nyílt szerelemhotel a párra vágyó kutyusoknak, ahol a szobákban plafonra szerelt tükrök figyelik a légyottokat. Az áruházban természetesen kristályos nyakörvek is kaphatók!
Nem kevesebb mint három hónapig utazott egy kölyökcica élelem nélkül egy teherhajón. Sanghaitól Los Angelesig bujkált. Túlélte.
Értem a megfogalmazását. Saját kutyámmal ugyan ez a "probléma". A párzás próbálgatása az ivartalanított állatokban nem az utódnemzést célozza, hanem egy dominancia viselkedés. Általában válogatás nélkül, szukákkal és kanokkal szemben is imitálja a domináns eb a párzó mozdulatokat. Azt jelenti. " Én vagyok az erősebb, én vagyok a főnök". Erről való leszoktatás nem túl sikeres. Kérje kutyatréner tanácsát.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
Fajtától függetlenül, ebben a helyzetben a 8-10 óra egyedüllét beláthatatlan problémákat okozhat. Igen fajtaspecifikusan szintén erősen problémás lehet a két állat közös élettérben tartása. NE próbálkozzanak ezzel a sok rizikót tartalmazó "állatmentő" akcióval !!! Rengeteg stresszt spórolhatnak meg Önmaguknak és az állatoknak is !
Kedves Szabina! Fogyást, étvágytalanságot sok minden okozhat. Ha a kishörcsögöt túl stresszes környezet veszi körül, akkor hasmenést, étvágytalanságot, kedvetlenséget figyelhetünk meg náluk. Tehát mindenféleképpen biztosítsuk számukra a nyugodt, és kényelmes légkört. Ha hirtelen változtatunk étrendjükön, vagy nem megfelelően tápláljuk őket, akkor könnyedén emésztőrendszeri zavaraik lehetnek. Ha fogyást, illetve bármilyen testi elváltozást tapasztalunk az állaton, felmerülhet a daganat kialakulásának a veszélye is. Ilyenkor bizonyos esetekben meg is műttethetjük az állatot, továbbá gyógyszeres kezelést is javasolhat az állatorvos.
Kedves Olvasónk, ebben a két cikkbenminden választ megtalál a kérdésére: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/akvarium-betelepitese-noveny-edesvizi-hal/1198/ http://www.haziallat.hu/akvarium/gondozas/akvariumi-novenyek-novenyevo-halak-121/1406/