4001. Leitatnák a városi galambokat Ukrajnában
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
A vicces állatos videók közül igazi gyöngyszemre leltünk. Egy kutya emberré változott. Vagy egy ember kutyává?
Még kisállatok számára létesített mellékhelyiségek felállításáról sem feledkeztek meg a londoni olimpia szervezői.
Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól; az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak.
Augusztus 1-től szigorodnak az állattartási szabályok, az állatvédelmi bírság alapösszege ötezer forintról tizenötezerre nő, de többszöri jogsértés esetén akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni.
Kedves Olvasónk, a nagytestű kutyák helyes táplálásáról az alábbi cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/nagytestu-kutyafajtak-helyes-taplalasa-240/1533/ Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám? Alapvetően elmodható, hogy prémium kutyatápot érdemes választani, inkább szárazat mint konzervet, de konzervet is kaphat néha-néha. Friss ivóvíz mindig legyen előtte! A csontról:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
Valamilyen változás történhetett a kutya környezetében, vagy csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. A félelemmel kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
Kedves Gazdi, Macskák esetében fejlettségtől függően a nőstényeket 1-1,5 éves kortól, kandúrokat 1,5-2 éves kortól szoktak tenyésztésbe állítani. Az ivarérettség időpontja nem azonos a tenyészérettséggel. A tenyészérettség később következik be. Pl. az ivarérés macskáknál már 6-9 hónapos kor körül bekövetkezik, de ilyenkor még nem ajánlott pároztatni.
Sürgősen el kell vinni egy állatorvoshoz aki megállapítja hogy a leírt sérülések hogyan keletkezhettek, mennyire súlyosak és hogyan gyógyíthatók. A kérdésben szereplő csekélyke adatból én ezt nem tudom megállapítani.
Sedalin géllel lehet megpróbálni. Ez nem altató csak nyugtató, de a hatására kialakuló bódultság általában elegendő a szőr és karomnyíráshoz. A biztonság kedvéért ajánlott szájkosarat is felhelyezni.