4021. Sérült gyerekek lovasterápiás táborai Fóton
A látássérült gyermekek „Lókötők” táborában 22 vak és halmozottan sérült gyermek vett részt. A lovastábor keretét egy "mese" adta, melyet a gyerekek közösen találták ki a hét folyamán.
A látássérült gyermekek „Lókötők” táborában 22 vak és halmozottan sérült gyermek vett részt. A lovastábor keretét egy "mese" adta, melyet a gyerekek közösen találták ki a hét folyamán.
A jákópapagáj valószínűleg hasonlóan fogja fel az ok-okozati összefüggéseket, mint egy hároméves gyermek, képes ugyanis kizárásos alapon dönteni: amennyiben tudja, hogy két doboz közül az egyikben van eleség, döntéshozatalához elég, ha az üres dobozt rázzák meg - mutatták ki német és osztrák kutatók.
Amennyire vissza tudok emlékezni kiskoromban először sebész szerettem volna lenni, aztán a Fővárosi Állat- és Növénykert igazgatója, nem sokkal később halbiológus, legutóbb pedig állatorvos.
Leendő gazdiként tudnunk kell, hogy milyen a beagle karaktere, mik az igényei. A beagle kutya örökké vidám, optimista, emberszerető, mindig kész a mókára, és szorosan kötődik a családhoz.
A jó idővel sajnos nemcsak a nyár és a strand jár együtt, fokozottan ki vagyunk téve a különböző rovarok és a kullancsok támadásának, ezzel együtt pedig a Lyme-kór kockázatának. De mi is ez pontosan? Hogyan előzhető meg, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. TisztelettelDr. Szaniszló Ferenc
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az akvárium szűrésén próbáljanak javítani, hogy elkerüljék a vízminőséggel jó eséllyel összefüggő problémákat. Látatlanban nehéz kezelést javasolni, de Neptun xantachridin vagy sera baktopur javíthat a hal állapotán.
Kedves Viki! A hullámospapagáj fészekalj általában 5-7tojásból áll. Idős madaraknál, standard hullámosoknál sűrűbben előfordul, hogy csak 3-4 tojást tojnak, de erejük teljében lévő madarak meglephetik a gazdájukat akár 10db feletti tojásszámmal is. Lágyeleséget lehet házilag is készíteni (a legelterjedtebb lágyeleség reszelt sárgarépa-főtt tojás keveréke, változatosan kiegészítve ásványi anyagokkal, növényi és állat eredetű táplálékokkal), de miként a kereskedés eladója is mutatta, léteznek kész, szárított álagú készítmények is, melyeket víz hozzáadásával kell "tálalhatóvá" tenni.
Üdvözlöm, Könnyen előfordulhat, hogy vízköves a teknős páncélja.... Alapvetően nem szükséges a teknősök páncélját tisztítani. Ha mindenképpen szeretné, akkor kefével és tiszta vízzel lehet tisztítani, de szerintem felesleges, hiszen ahogyan növekszik a teknős le fogja vedleni a régi pajzsait... Üdv-Éva