4021. Sérült gyerekek lovasterápiás táborai Fóton
A látássérült gyermekek „Lókötők” táborában 22 vak és halmozottan sérült gyermek vett részt. A lovastábor keretét egy "mese" adta, melyet a gyerekek közösen találták ki a hét folyamán.
A látássérült gyermekek „Lókötők” táborában 22 vak és halmozottan sérült gyermek vett részt. A lovastábor keretét egy "mese" adta, melyet a gyerekek közösen találták ki a hét folyamán.
A jákópapagáj valószínűleg hasonlóan fogja fel az ok-okozati összefüggéseket, mint egy hároméves gyermek, képes ugyanis kizárásos alapon dönteni: amennyiben tudja, hogy két doboz közül az egyikben van eleség, döntéshozatalához elég, ha az üres dobozt rázzák meg - mutatták ki német és osztrák kutatók.
Amennyire vissza tudok emlékezni kiskoromban először sebész szerettem volna lenni, aztán a Fővárosi Állat- és Növénykert igazgatója, nem sokkal később halbiológus, legutóbb pedig állatorvos.
Leendő gazdiként tudnunk kell, hogy milyen a beagle karaktere, mik az igényei. A beagle kutya örökké vidám, optimista, emberszerető, mindig kész a mókára, és szorosan kötődik a családhoz.
A jó idővel sajnos nemcsak a nyár és a strand jár együtt, fokozottan ki vagyunk téve a különböző rovarok és a kullancsok támadásának, ezzel együtt pedig a Lyme-kór kockázatának. De mi is ez pontosan? Hogyan előzhető meg, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz
Kedves Gazdi! A levele elolvasása alapján annyit tudok mondani, hogy neurológiai és epilepsziás tüneteket egyaránt mutat a kutyusa. Mindenképpen figyelembe kell venni az ágyból történő leesést, de hogyha az nem járt ájulással, akkor az agyzúzódást ki tudom zárni, tehát komoly trauma nem érte a fejet, amely indokolja a tüneteket. A leírása alapján már 8 hetesen jött az első nagy roham hányással kísérve, amely arra utal, hogy feltehetően agyi térfoglaló folyamat van az agyban, amelynek az egyik tünete a roham utáni hányás. Az epilepszia lehet szerzett, és lehet öröklött. Ha öröklött, akkor általában 1 és 5 éves kor között jönnek az első rohamok. A maguk esetében durva organikus agyi károsodásnak kell jelen lennie, ha már 12 hetes koráig is több rohama volt. Hogy meggyógyul-e egy epilepsziás beteg, az mindig az agyi alapbetegség függvénye. MRI vizsgálat nélkül nem lehet behatárolni a kórjóslatot adott esetben. A Medrolt érdemes adni, mert nemcsak fájdalom-csillapító, hanem agynyomáscsökkentő és vizelethajtó hatása is van, de kicsi a valószínűsége, hogy ettől meggyógyul. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi, az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon Ha nem szeretne hommeopátiás szert, akkor a legyek elleni védekezés a környezeti gyérítést és az állat külsőleges kezelését is magába kell hogy foglalja. Kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet).