4041. Mit kell tudni a perui kopaszkutyáról?
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aggasztó képet mutat a WWF legújabb, éghajlatváltozásról szóló tanulmánya. A himalájai hópárducok élőhelyének 30%-a eltűnhet a globális felmelegedés miatt. A természetes erdőhatár magasabbra tolódása veszélybe sodorhatja a különleges nagymacskák fennmaradását, ami az egész terület ökoszisztémájának felborulásához vezethet.
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
A nyulak viselkedéstana (mint minden állaté) rendkívül érdekes. Megismerésük révén fényt deríthetünk kedvencünk tulajdonságaira. Megérthetjük, mit-miért tesz, s ezzel mind az ő életét, mind az együttélésünket megkönnyíthetjük, és kellemessé tehetjük.
Kedves Dia! Sajnos a levele alapján egyáltalán nem tudom kizárni az epilepszia betegség lehetőségét. Gyakran az epilepsziás rohamok hangulati (affektív) rohamok formájában is jelentkeznek, amely adott esetben dühroham képében zajlott. A rohamot valószínűleg enyhén beszűkült tudatállapot és bevizelés kísérte. Sajnos az Önök esetében nemcsak arról van szó, hogy fajtatiszta és elit törzskönyves a kutya, hanem arról is, hogy nagytestű kutyáról van szó, és a családban kisgyermek is van. Az Ön által leírt székletevés nagyon gyakori pszichopatológiai kísérőtünete bizonyos típusú epilepsziáknak. Természetesen a kisfia multivitaminjából adhat neki, de ettől nem fog meggyógyulni a kutyusuk epilepsziája. Kérem, hívjon a 06-1 360-0334-es telefonszámon, vagy keressen e-mailben a kissgabriella@vipmail.hu címen, mert az Önök esetében kiemelten fontos a fent említett tényezők miatt az epilepszia betegség prognosztikai megítélése. Várom megkeresésüket! Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella kissgabriella@vipmail.hu www.kutyaepilepszia.hu 06-1 360-0334 06-20 9943-157
Üdvözlöm, Megpróbálom körbe járni a kérdést, hogy lássa mennyi helyen hibázott egyszerre... A felelős állattartás első alap pillére az, hogy állatot úgy kell örökbe fogadni, hogy tisztában vagyunk annak igényeivel. A hüllőkre ez hatványozottan igaz, és ha a hüllők között keresgélünk, akkor akarva sem találhatnánk nehezebben tartható állatot, mint a kaméleon. A tartástechnológia ezen belül a helyes takarmányozás ismerete és gyakorlatban való alkalmazása kiemelkedően fontos. A leírt tünetek hiánybetegségekre utalnak. A viaszmoly lárva pedig tápértékében eleve nem a legjobb választás... Az állaton látható dudorok valószínűleg a hibás tartás -legyengült immunrendszer eredményeképpen jelentek meg. Ha méretarányosan egy emberen jelennének meg kb. alma nagyságú tályogok, valószínűsíteném, hogy meglátogatott volna már egy orvost ezen problémájával... érdemes így eljárni állataink esetében is, így hát ezzel a kaméleonnal is. Összességében, praktikusnak látnám, ha felkeresne egy hüllőkre specializálódott állatorvost, aki tanácsot tud adni a helyes tatás, takarmányozás terén épp úgy, mint ahogyan el tud kezdeni egy megfelelő gyógykezelést. remélem segítettem. Üdv-Éva
Sajnos ezt a fejlődési rendellenességet-a két hátulsó végtag bénulását -valószínűleg nem fogja kinőni, és sajnos ilyen állapotban nem is fogják örökbe fogadni.
Kedves Gazdi ! Nagyon köszönöm a videót, ez mindig megkönnyíti a rohamtipizálást. A kutyusa valóban nem csuklik, hanem rohamszerűen , ránganak az alhasi izmok és ezzel egy időben megroggyan mindkét oldali hátsó végtag is.. Az ilyen tipusu rohamok, általában tiszta tudatállapot mellett zajlanak.. Ritka rohamtípus, nagyon szívesen vállalom a kutyus kivizsgálását és a gyógykezelését. . Üdvözlettel dr Kiss Gabriellawww.kutyaepilepszia.hu
Vissza kellene vinni az állatot a kollégához sebvizsgálatra. Nálunk a varratszedés 10-14 nap. üdv