4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
előfordulhat, hogy az injekció helyén fájdalmas duzzanat alakul ki, amely több hétig is megmaradhat. Az oltás helyén kialakult duzzanat a fájdalmasság megszünése után enyhe masszírozás után hamarabb szívódik fel. Ettől függetlenül érdemes megmutatni állatorvosnak.
Abból hogy a duzzanat időnként tapintható máskor pedig nem lágyéksérvre következtetek ahol a sérvtartalom kerül a sérvkapun keresztül ki-be.Ezt a kolléga meg fogja tudni állapítani. A gomba ellen igazán hatékonyan a gomba laboratóriumi kitenyésztésével és a hatékony szerek kimutatásával és használatával lehet.Minden más próbálkozás vagy bejön vagy nem.Ezt már tapasztalhatta.
Ha van másik orvos, akkor vigyék hozzá. Egyébként a sebek lefertőtlenítésén kívül mást nem tudnak otthon csinálni. Nem látom, milyenek a sebek.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése.Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz.
Abrakot el kell venni tőle glaubersót itatni vele, ruminogént (bendőmozgató)adni