4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Kedves Barbara! Ez nagyon kevés információ ahhoz, hogy bármire is következtethetnék. Vigye állatorvoshoz a cicát! Az biztos, hogy csak férgesség miatt egy felnőtt macska nem lesz hirtelen bágyadt.
A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. A háttérben lehet húgykövesség. Mindenképpen további vizsgálatra és kezelésre lesz szükség. Amennyiben húgykő ("homok", gritt) zárja el részlegesen a húgycsövet és okoz gyulladást, a vizelet savanyításával (gyógytápok, savanyító gyógyszerek) a betegség orvosolható ill. megelőzhető. Szükség lehet további antibiotikum kezelésre is.
Egy német juhászkutya 13 évesen már eléggé idősnek számít, a szervezetében sok minden már nem tökéletesen működik. A jelenlegi állapotának a megítéléshez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni, illetve jó néhány kiegészíő vizsgálat is indokolt lehet (például egy teljes vérlabor). Az orr kiszáradása és melegsége a lázas betegségere jellemző, de nem minden betegség jár lázzal, úgyhogy nem jelent most semmit ha az orra éppen nedves és normális hőmérsékletű. Állatorvost kellene felkeresni a kutyájukkal!
A tollhullás intenzívebb vedléstől is lehet. Ehhez kapcsolódhat némi hangulatváltozás is. Multivitamin kiegészítés ajánlott az ivóvízbe, továbbá segíthet gyorsítani a folyamatot kalcium tartalmú készítmény és fehérjedús lágyeleség. A hangulatváltozás esetleges további okairól azt kérdezzék meg, aki a madár ellátásáért felelős volt.
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!