4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Mivel Magyarországon minden kétéltű védett állatnak számít, ezért nem javasolnám az ebihalak befogását, sőt, tilos is védett állatokat befogni! Egyébként sem lenne könnyű megfelelő körülményeket teremteni egy kétéltű felneveléséhez, táplálásához...
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Sajnos a leírtakból nem nagyon lehet semmire sem következtetni, javaslom a vizeletürítést megfigyelni, mert a herélt kandúrok igen gyakori betegsége a húgyhólyaghomok kialakulása, mely nehézvizeléshez, étvágytalansághoz, stb. vezethet. Forduljanak orvoshoz!
Különösebb tennivaló nincs. Valószínűleg magától elmúlik az álvemhesség, ami egyébként nem túl gyakori törpenyulaknál. Mégis, ha nagyon aggódnak, mutassák meg állatorvosnak.