4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás is okozhatja a leírt tüneteket, ezért javaslom hogy ennek eldöntését bízza állatorvosára.
Aggodalomra semmi ok, ez teljesen normális viselkedés.
Kedves Gazdi, a hideg élelem nem halálos, csak nem egészséges. Ne etessünk közvetlenül hűtőből, ne adjunk hideg ételt a cicának, mindig várjuk meg, amíg legalább szobahőmérsékletre (vagy inkább mancshőmérsékletre) felmelegszenek. Jobb az emésztésnek, pont ugyanúgy, ahogy nekünk is.... A kenyér pedig azért tilos, mert a mcsak ragadozó állat... Itt olvashat a macska helyes táplálásáról:Macska etetése >>Mivel etessük a macskát? >>
Ha már kezelik az álvemhes kutyát, akkor várjanak egy picit, mert 1-2 hét alatt szűnnek meg a tünetek.Enyhébb esetekben az álvemhes kutya kezelésének 3 módja:1. a dédelgetett, begyűjtött játékok, tárgyak megvonása2. a sok mozgás, nagy séták, gyakori futtatás3. az időszakos diétás táplálás megszünteti a tüneteket.A tejelválasztás megindulása esetén hűvös, bórvizes, kamillás borogatás enyhíti a tüneteket. Fontos, hogy ne hagyjuk, hogy a kutyánk a saját emlőjét szopogassa, nyaldossa, hiszen ez a tejtermelődést fokozza. A hormonszint csökkenésével a tünetek is elmúlnak. Homeopátis gyógyszerekkel is kezlhetik az álvemhes kutyát >>
Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is.