4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A szőrtüszőatka egy parazita, amit a medrollal nem lehet elpusztítani. ezért ha a diagnózis helytálló akkor megfelelő parazita ellenes szerekkel szsztémásan, amitráz tartalmú szerrel helyileg kell kezelni és az immunrendszert sem árt erősíteni. Ha a medroltól korábban meggyógyult akkor valamilyen allergiás reakció okozhatta a panaszokat.
Kedves Gazdi, semmi jóval nem tudom bíztatni, ha nagyon beteg egy macska, elmegy a háztól meghalni. Ha már súlyos a fülrühösség, akkor egyensúlyzvart is okozhat. A többi macskát sürgősen vigye állatorvoshoz, hogy kezelni tudja a fülüket. A rühös fülű alvó macska >>
6 éves korig ideális a vemhesítés 8 évesen már elég idős,odafigyelés és jó tartási körülmények esetén van még esetleg esélye Juh, avagy az önműködő fűnyíró >>
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Kérdező már ez is sok egy 60 literes akváriumba, többet nem kellene bele tenni.