4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Sajnos attól tartok, hogy megöregedett a höri és a sok súlyos tünet ennek következtében alakulhatott ki. Nem gondolom, hogy bármiféle kezeléssel segíteni lehet rajta, ebben a korban már nagyon sok betegség jelenik meg egyszerre és ez végzetes lehet.
A gömbakvárium egyetlen halfajnak sem megfelelő, így az aranyhalaknak sem. Sokkal jobb a "hagyományos", szögeletes akváriumban tartani kedvenceinket.
Először meg kellene állapítani, hogy mitől kopik a körme. Lehet, hogy valamelyik berendezési tárgy koptatja egyik lábán jobban a körmeit, a többin csak kevésbé. Vitaminhiány miatt azért a gyakorlatban ritka a "körömkopás". A "függőséggel" kapcsolatban annyit tanácsolnék, hogy tegye messzebb a vitaminos dobozt a terráriumtól, és csak az előírt mennyiségben adjon a tekinek belőle.
A teknősöket hazánkban teljesen felesleges teletetni, kivéve ha szaporítani akarjuk őket.
Természetesen az ivartalanítás segíthet a dolgon, mindenképpen jó ötlet. A "féltékenységet" (mert erről van szó) azonban kutyáknál is nehéz kezelni. Hosszú idő, türelmes bánásmód szükséges (amivel a "régi" kutyust próbáljuk biztosítani arról, hogy továbbra is szeretjük), de még ebben az esetben sem biztos a siker. Ilyen problémákra csupán maga az idő is gyógyír lehet.