4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Kedves Gazdi! Érdemes lenne beszerezni nekik fűtött kutyaházat, olcsóbb, mintha állatorvoshoz kellene járni velük, mert megfáztak. Hosszú távon kifeizetődő.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A huzamos ideig tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Hát ezek elég széles biztonsági sávval rendelkeznek, így túladagolás nem nagyon fordulhat elő, DE Egy kb. négyszeres túladagolás már hányást okoz, de ennyit véletlenül nem lehet adni, az othoni tárolás pedig nem ajánlott csak súlyos fertőzöttség esetén ahol 14 napos ismétlés szükséges...de hát akkor meg el kell zárni. Ha hányás, hasmenés jelentkezik, akkor azonnal forduljanak állatorvoshoz.
Ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Nem tudom ennyiből, mi a baja a cicának. Ha nincs jól, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Pl: röntgen, ultrahang.