4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Bernadett! A lakásban tartott papagájok szabad levegőre való kivitelénél elsődleges szempont, hogy ne legyen sokkal hidegebb kint, mint a lakásban, de tűző napra se kerüljenek. A leírás alapján legvalószínűbb, hogy a friss levegő udvarlási hajlamokat csalogatott elő a papagájból, de ha a borzolt tollazat állapota több napig is tart, akkor érdemes állatorvost felkeresni. Üdvözlettel: Rácz Sándor, Madárkert-díszmadár és kisállatpark
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A boka alatti rész a lábközép csontokat jelenti. Sínes rögzítés nem igazán működik, mert a törött csont alatti és feletti ízületet is stabilan rögzíteni kellene. Ha a lábközépcsontok (4 db) nem mindegyike tört el, akkor az ép csontok ellátják a feladatukat,tudja terhelni a lábát az állat, a törött csontok össze fognak forrni. Ha mind eltört, műtéttel lehet rögzíteni azokat. Fiatal állat lévén jó eséllyel gyógyulni fog, de egy röntgen vizsgálatot érdemes lenne csináltatni, hogy biztosan törése van-e, a törés nem terjed-e ízületbe? stb.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!