4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Valószínűleg tumor. Mutassa meg egy állatorvosnak!
Kedves Gazdi! Bízzon a kezelő orvosába, meg fogja oldani a problémát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Éva! Talán jó lenne elvinni egy andrológus szakállatorvoshoz a kutyust. Valószínűleg előbbre jutna az ügy. Az Egyetemen a Szülészeti Tanszéken érdemes érdeklődni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Bár a szakirodalmi leírásokban leginkább fehérnek, elefántcsont színűnek, vagy barnának van a tojó ivarú hullámospapagájok viaszbőr színe meghatározva, annak színe igen gyakran zöld, türkízkék, az orrnyílás körüli fehér, vagy kávébarna elszíneződéssel. Ez részben a madár tollazatának színezetétől, illetve a madár korától is függ, de teljesen természetes jelenség.
Nem javaslok ilyenféle házi praktikákat. Alapvető lenne egy féreghajtás széles spektrumú féreghajtóval. Legalább azt vegyen nekik az állatorvosnál. De lehet, hogy hosszabb kezelésre lenne szükségük, mert ha összefertőzték a környezetüket valamilyen egysejtű parazitával, állandó visszaesők lesznek.