4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Természetesen megkaphatja. A védőoltásoknak nincs testsúly határa, és adagja megegyezik a 0,5 kg és 50 kg-os kutyában is. Lénye, hogy a megfelelő életkorban kapja azokat.
Kijáró cicákat érdemes Leukózis ellen is oltatni, és ha egyedül is fog kijárni, akkor veszewttség ellen feltétlen. Létezik még oltóanyag a FIP ( fertőző hashártyagyulladás) megelőzésére is.
Látatlanul nehéz megmondani, hogy miért nem kötődik a kutya sem az embertársaihoz, sem az életteréhez. Az okok ismerete nélkül pedig még nehezebb tanácsot adni. Hasonló helyzetekben, csak egy helyszíni megfigyelés, felmérés és a kutya tesztelése után lehet érdemben tovább haladni a megoldás irányába.
Előfordulhat, hogy egy széna darab szúrta meg- ilyen van- de mindenképp mutassátok meg orvosnak, mert lehet egy gyulladás is- esetleg a szájüreg felől is, csak még nem érzékeny...Rövid kezeléssel helyrehozható..
A fehéres vizelet az utalhat kevés folyadékra is- ilyenkor összesűrűsödik a vizelet és ilyen állagú lesz, ebben az esetben több folyadék vagy lédús zöld megoldás- azonban a véres vizelet már nem játék- valószínűleg felfázás, ami gyulladást okozott kell a nyuszinak gyógyszer- valószínű antibiotikum, de ezt orvos írja fel illetve adja be...El kéne őt vinni, vagy hívni orvost, mert magától ez nem fog elmúlni- addig is lehet neki adni a víz mellé kamillateát- csak úgy natúr- az átmos és fertőtlenít...