4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Leopárd gekkónál még nem hallottam ilyesmiről. A tojások keltetési hőmérséklete befolyásolhatja a nemet, de csak a kifejlődés alatt. Utólagos nemváltás egyes halfajoknál előfordulhat, de gekkóknál szerintem nincs ilyen.
A bolhairtó cseppek általában 4 hétig hatnak mind. A teljes bolhamentességhez többször kell alkalmazni minden készítményt, havi gyakorisággal. Azonnali gyors hatást lehet elérni , ha sprayt használnak. Többféle van forgalomban az állatorvosoknál és állatpatikákban. FONTOS, HOGY MACSKÁRA IS HASZNÁLHATÓ LEGYEN!! ( némelyik készítményt tilos macskára tenni, mert mérgezőek rá, el kell olvasni az utasításokat) A bepanthen használható.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Minden esetre az évi többszöri fialás állatvédelmi szempontból sem ajánlatos. Javaslom a cicák ivartalanítását.
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához!
Nehéz így megmondani. Ha külsérelmi nyom nincs rajta, ha nem puha a páncélja és tiszta a szeme akkor lehet hogy csak félénk. Pár napig még nem kell aggódni mert a hüllők jól bírják a koplalást. Ha nem kezd el enni nézesse meg állatorvossal.