4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.
Szőrtetűje van valószínűleg, és minden valószínűség szerint az anyának is. Vigyék állatorvoshoz, aki le fogja őket kezelni, és megszűnik a probléma.
Ha a madár sötétben ijed meg a mennydörgéstől, jobban összetörheti magát, mintha világos van. Vagyis ilyen esetben még este is inkább azt javaslom, legyen némi irányfény a lakásban, így a papagáj kevésbé pánikol be.
Már elnézést a kérdésért, de nem mondta meg az állatorvos, akinél jártak, és aki injekciókat adott neki, hogy mi a cica baja? Ha ő nem mondta (nem akarta, nem tudta), akkor mit gondolnak, én így látatlanban mit tudok erről mondani? Érdemlegesen semmit.
Ha több pár hullámospapagáj is van egymás látókörzetében, úgy ez valóban erősíti a szaporodás iránti ingert. De egy pár madár önmagában is szokott fiókákat nevelni, ha körülményeik erre alkalmasak. 1, harmonizáló pár 2, megfelelő méretű kalit (javasolt 30 x 50 x 40cm, vagy nagyobb) 3, odú (18 x 18 x 25cm) 4, vitamin, fehérje és ásványianyag ellátás a magkeverék mellett (zöldeleség, lágyeleség, vitamin cseppek, kalcium tartalmú kiegészítő)