4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Kedvs Gazdi! Valószínűleg a kutyus még sok más, eddig nem vizsgált allergénre érzékeny. Manapság már sokkal részletesebb allergia teszteket végzünk, ami által sokkal hatékonyabban tudjuk kezelni az allergiát. Ilyen pl a Spot Platinum vizsgálat, ami 91 allergént vizsgál és ehhez éehet hioszenzitizáló oldatsort készíteni a kezelésre. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valóban van ma már ilyen lehetőség, hormonális kasztrálásnak hívják. A behelyezett implantátum hatása azonban csak pár hónapig tart, utána mindig újabb implantátumot kell behelyezni, ha a hatást tovább akarják elnyújtani. Arról azonban még nincsenek adatok, hogy többszöri alkalmazás milyen következményekkel jár. (A készítmény neve Suprelorin). Más lehetőséget nem tudok. Vagy műtét, vagy ez.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára teát nem tudok ajánlani, de kenőcsként a fekete nadálytövet javaslom. Ezen kívül az ilyen jellegű, gyors növekedés okozta végtagfájdalom és ízületgyulladás enyhítésére nagyon jól működik az alábbi három homeopátiás szer: PHOSPHORICUM ACIDUM CH9, CALCIUM CARBONICUM CH9 és a CALCIUM PHOSPHORICUM CH9, mindegyikből napi 2x 5 globulus 3 héten át, - a homeopátiás szerbeadás szabályainak a betartása mellett! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu; info@kimintvet.hu
Ha a madár elmúlt már egy éves, akkor viaszbőr és fejforma alapján kijelenthető, hogy tojó.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb mutassa meg állatorvosnak a cicát!