4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Igen, 2 hónapos kortól ideális elkezdeni a kozmetikázást, hogy a kutyus hozzászokhasson. Fontos, hogy a szőrét alaposan - fésülés közben - szárítsa, így gyorsan és hatékonyan szárad.
Igen, előfordul, hogy nagyon falánkok. Lehet akár négyszer is enni adni nekik 3 hónapos korig. Féregtelenítés megtörtént?
Legelőször szívproblémára gondolnék (ez gyakori kistestű kutyáknál és hasonló tünetekkel jár), de más légzőszervi (esetleg más szervi) betegség, rendellenesség is okozhatja. Mindenképp kellene egy szakszerű állatorvosi vizsgálat, amivel nem várakoznék sokat, mert egy időben felfedezett szívbetegség esetén például sokat jelenthet az időben elkezdett kezelés.
És meg is van kötve? Mert akkor öklendezhet, ha nagyon rángatja a nyakát... Attól is öklendezhet, ha nagyon felhergeli magát. Viszont ha rendszeres a hányás (naponta többször), akkor állatorvoshoz kellene vinni, hogy kivizsgálják.
Szerintem nagyon valószínű, hogy áramütéstől lett ilyen a lába. Maszírozgatni kéne óvatosan és tornáztatni. Sajnálom szegénykét, de nagy szerencséje volt!