4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Nehéz a kép alapján megmondani, nekem úgy tűnik mintha gyógyuló sebhely lenne. Ha mozog rendesen a lába akkor valószínűleg csak külső sérülés. Farmos import állat lehet, a szállítás közben előfordulhat hogy megsérülnek. Ha beszárad és nem nedvedzik akkor nem lesz vele gond, pár vedlés után alig fog látszani. Az lábuj végein talán vedlett bőr maradt, azt szedd le és figyeld mert az állandó csukott szem is jelezhet gondot. A fiatal leguánok sok rovart, UV fényt, 24-28 fok meleget és közepes páratartalmat igényelnek. Hogyan gondozzuk a leguánt? Mire figyelj, ha vedlik a leguán? A leguán okos állat
Lehet,hogy atkás a füle, lehet, hogy allergiás. A sebeket nem látom jól. Mindenképpen meg kell vizsgáltatni.
A leírtakból inkább valamilyen húgyúti fertőzésre tudok következtetni hiszen az inkontinencia a húgyhólyag záróizmának elégtelen működése miatt kialakuló vizeletcsepegés ami általában alvás közben jelentkezik.A fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával megszüntethető és akkor a kialakult vizeletürítési inger is elmúlik. Húgyúti fertőzések kutyáknál
Jódtinktúrával kell kezelni a hólyagokat utána hámosító kenőccsel bekenni (pl. aloe, körömvirág) fertőtleníteni a tőgyet fejés előtt, ügyelni ne kerüljön a tejbe semmi (ha a bimbó is sérült akkor nem használható )
Üdvözlöm! Igen, biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja! http://www.haziallat.hu/kereses/?search=teknos