4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.
Szépészeti okokból tilos ilyen plasztikai műtétet végezni, de a törvény valahogy úgy szól, hogy kivéve, ha a fajtajelleg megköveteli... (nem szó szerint). A legtöbb tenyésztő (legalábbis akikkel én találkozom) már nem vágatja le állatai fülét/farkát. Egészségügyi okokból természetesen elvégezhető ilyen beavatkozás is!
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Igen, akkor is foganhat a szuka, ha nem ragadnak össze. A mesterséges termékenyítés azonban a legbiztosabb.
Átlagosan 21 napig tart egy tüzelés a szukáknál. Nincs fajtabeli lényeges eltérés. Javaslom a tüzelőbugyi beszerzését.