4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Valószínűleg megfázás, sőt akár tüdőgyulladás is lehet az oka a kígyó tüneteinek, ezért azt javaslom, hogy haladéktalanul forduljon állatorvoshoz.
Teljesíthetetlen, amit kér! Ilyen általános tünetekből nem lehet diagnosztizálni. Kérem, vigye állatorvoshoz!
Nem tudok erre a kérdésre olyan választ adni, ami kielégítő lenne Önnek. Ilyen esetekben mindig a kezelő állatorvossal kell megbeszélni a dolgokat. Egy 13 éves kutyánál nagyon sok probléma léphet fel, ami végzetes kimenetelű lehet (szív- és keringési, légzési, mozgásszervi, vese-, máj-, idegrendszeri, stb. betegségek).
Valószínűleg nem veszne el, de azért csak fokozatosan kell az új körülményekhez szoktatni.
Sajnos nem tudom, hogy a terrárium minden külső környezeti igényt megfelelően kielégít-e a teknős számára. Az étvágytalanság mögött nem megfelelő hőmérséklet, tartási körülmény, vitamin-, ásványi anyag-, nyomelemhiány, esetleg betegség állhat. Amennyiben tartási anomáliák kizárhatóak, úgy azt javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvosal az esetleg háttérben meghúzódó betegség felismerése és kezelése végett. Az étvágyat nagy mértékben serkentik a vitamin- és ásványianyag-kiegészítő készítmények, szükség esetén injekciós formában adva, amelyben állatorvos szintén tud segíteni.