4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A görögteknősök növényevő állatok, elsősorban fűféléket és gyümölcsöket fogyasztanak szívesen, néha azonban állati eredetű táplálékot is fogyasztanak. Mivel az élő eleség összetételét nem ismerjük és fertőzések forrásai lehetnek, inkább a teknőstápokat javaslom kiegészítésként. Fontos, hogy a táp szárazföldi teknősöknek készüljön. Az adagolást pontosan be kell tartani, a túladagolás legalább olyan veszélyes, mint a hiánybetegség. Sokféle táp van forgalomban, én a Sera (Sera Raffy I) és a Tetra (Tetra Reptolife, Tetra Reptosol) termékeket javaslom.
Az ismerőse rosszul tudja. Később is lehet fajtatiszta kölyke a kutyának azonos fajtájú kutyával pároztatva. Sőt tovább megyek. Az is előfordulhat kutyáknál, ha egy tüzelés alatt különböző fajtájú kanokkal párosodik a szuka, keverék kölykök mellett fajtatiszta kölykei is lehetnek.
Távolabb kellene rakni a könnyező pálmát, főleg ha tudja, hogy mérgező. Ha tényleg mérgező, akkor akár baja is lehet.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Barátnak, játszótársnak tekinti (éppen azért, mert együtt nőttek fel) és nem tudatosul benne, hogy fájdalmas, amit csinál. Valószínűleg kicsi korában is jókat játszadoztak és ő akkor még csak kisebbeket harapdált. Ezért kis legyintéssel, orrakoppintással tudatnám vele, hogy nem örülök, ha engem rág.