4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Általában nincs összefüggés a két jelenség között. A bőrelváltozás lehet egy fertőző eredetű vagy allergiás jellegű bőrbetegség tünete. Ki kell vizsgáltatni, mielőtt elhatalmasodna rajta. A tüzelési időszakban a szervezetében zajló hormonális folyamatok miatt szőrhullás előfordulhat, de nem ilyen jellegű és nem viszket.
Ha a madárnál az alábbi tünetek jelentkeznek, akkor valószínű, hogy egy szédülés nevű betegségről van szó. A madarak már a betegség kezdetén elpusztulnak, vannak egyedek, melyek elfogadható állapotban maradnak, de a teljes gyógyulás szinte kizárható. Kezelésére fokozott B-, E-, A-vitamin, valamint Tetracyclin adagolása javallott.
Nem értem kristálytisztán a kérdését, ha félreértettem volna, kérem tegye fel egyértelműbben. Ha egy macska vemhes és fialni fog, akkor meg is fogja szülni a kicsinyeit, általában segítség nélkül. Az anyaállat a gazdi segítségével felneveli őket és a kicsik kb. 6 hetes korukra álomszép kis "tigrisekké" fejlődnek.
Elég nagy számú sziámi paciensünk van és néhányan közülük hasonló "gonddal" vannak megáldva. Van, aki csak hússal eteti, és attól teljesen jól van és van, aki csak egyféle táppal. Nehéz így rábökni egy-egy tápra, hogy ez a legjobb az állatnak. Van olyan táp is, ami kifejezetten "érzékeny" gyomrú macskáknak van kifejlesztve (pl. a Royal). Jó tanácsot a tenyésztőktől és hasonló fajtát tartó macskatartóktól lehetne még kérni.
Ha minden nap tud legalább egy órát fordítani a kutyákra, akkor vállalja bátran. Ha a család is segít ebben és szeretik is a kutyákat, jó helye lesz a kutyának Önöknél.