4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Nem valószínű, hogy fészket rak. Macskák kifejezetten nem raknak fészket és főleg kandúroknál nem szokott ilyen jellegű viselkedés fellépni. Inkább játékból csinálja és a fekhelyének "kényelmessé" tételét oldja meg ily módon.
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Kinőni nem fog, de ha gyulladásos a terület, akkor azt antibiotikummal kellene kezelni. Ezért el kellene vinni állatorvoshoz a degut.
Szerintem nyugodtan lehet együtt anya-lánya. Semmi rosszat nem tudnak csinálni. :) Csak ügyesen kell kiválasztani, nehogy véletlenül fiú legyen. A "megmeredés" pedig tényleg lehet nehéz székletürítés (ez akár hasmenés is lehet!), de vizeletürítési nehézség jele is. Meg kellene figyelni, hogy előfordul-e még a tünet, illetve, hogy mit "produkál" ilyenkor az állatka. Ha többször is előfordul a dolog, én elvinném állatorvoshoz.
Igen, kit tudják mutatni érzéseiket, és azt is érzik, ha jól bánnak velük. De ettől függetlenül a nyalogatás lehet vitamin- és ásványianyag-hiány jele is. Kellene venni neki vitaminkiegészítőket és ásványi anyagos nyaló-rágó tömböt.