4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!