4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Igen. A kiscicáknak mindnek opálosan kék színű szemük van, amikor még kicsik. Azt, hogy melyikből lesz későbbiekben kékszemű felnőtt, nem könnyű megállapítani. Vannak fajták, amelyeknek bizonyos egyedei garantáltan kékszeműek. pl. bikolor színű perzsák, sziámiak, stb., és egyes fehér színű macskák is.
Az a tény, hogy 12 hónaposan még nem tüzel a kutya, semmi problémát nem jelent. Az angol bulldog szukák között vannak olyanok, amelyek későn érnek be és ritkábban tüzelnek a későbbiekben is. Valószínű, ő ebbe a típusba tartozik. Tüzelni fog hamarosan, türelmesen kell várni. Ha nem tenyésztési célzattal vásárolta meg az ebet, ez egy kis szerencse is.
A tünetek nincsenek összefüggésben a fogváltással. Ha egy állat nem mozog és nem is nyel, akkor mihamarabb orvoshoz kell vinni, mert valami komolyabb betegség lehet a tünetek hátterében.
A kardinális pintyek még nálunk igen ritka madárnak számítanak. Fajtól függően 80-100.000 Ft-ba kerülhet egy pár. Ha elküldi számomra elérhetőségeit (e-mail, telefon), megpróbálok Önnek segíteni: Árnyék András (e-mail: info@bonapartemadar.hu)
Én biztos, hogy nem fogom elpaterolni a kutyámat, ha gyermekem születik. Hiszen így legalább majd állat közelében nőhet fel, sokat tanulhat, tapasztalhat az állatokkal kapcsolatban, ami csak előnyére válik. Egészségügyi szempontból egyébként sokkal kritikusabb kockázat levinni a gyermeket az utcára, hagyni, hogy beleszippantson a levegőbe, horribile dictum homokozóba, vagy (még veszélyesebb!!) gyermekek közé engedni! Egy otthon, igényesen (féreghajtás, oltások, tisztán tartás, rendszeres állatorvosi vizit) tartott eb kockázata nevetségesen kicsi a várható előnyök mellett. Egyszóval lelketlenség egy (főleg 12 éves!!!) család kedvence (ráadásul gyermekszerető boxer!) kutyát eltenni a háztól láb alól!