4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Az Ön által választott kalitka helyett egy fektetett téglalap alapú/alakú kalitkát javasolnék. A kalitkában töltött idő alatt a madarak így többet/könnyebben tudják használni a szárnyukat. Ha egy hullámos papagáj vásárlása mellett dönt, akkor fiatal madarat vásároljon. Így több az esély arra, hogy a madár megszelídül és kezessé válik. Ha teheti, párban tartsa őket, így napközben nem lesz egyedül a kismadár. Részletesebb információkkal, további vásárlási, elhelyezési tanácsokkal az elérhetőségeim valamelyikén állok szíves rendelkezésére.
Lehet, hogy sokan vannak? Vagy csak unja az anyjuk a macerát. Vagy egyéb betegsége, problémája is lehet, ezért jó lenne állatorvosnak megmutatni. Erőszakkal nehéz egy cicát bármire rávenni! Így ha nem szopnak, el fog apadni. Nem marad más lehetőség, mint a tejpótló! De ezzel is szépen fel lehet őket nevelni és hamarosan úgyis áttérnek a szilárd eleségre.
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.
Zuhanyozni szabad, de víz ne kerüljön a hüvelyébe, mert a méhszáj még nyitva van.
Nem normális dolog. Félő, hogy a gazdi fejére nőtt a kis törpe. Érdemes következetesen és kellő szigorral fellépni vele szemben, ugyanis nem megengedhető, hogy bármilyen fajtájú kutya megmorogja a gazdáját!