4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Hát... 4 hetesen ultrahanggal biztosan megállapítható a vemhesség. A kiskutyák száma körülbelül megállapítható. A kutyák hasa csak a kb. 63 napos vemhesség utolsó harmadában szokott nőni. Az emlők duzzadásának oka pedig lehet akár álvemhesség is. Ilyenkor sokkal feltűnőbb viselkedésváltozások történnek: pl. nyugtalan, hisztis, játékokat gyűjt be...
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképp meg kell kérdezni, hogy az utastérben szállítható-e a cica. Én csak így vinném a macskámat. Ehhez szükség lesz egy macskaszállítóra! Ha lehet, abból néha ki kell venni ölbe, de lehet, hogy ezt nem engednék. Víz mindenképp legyen neki, időnként megkínálva. Eledel nem szükséges. Ha hisztis, ijedős, félős típus, akkor be kell szerezni macskáknak való nyugtató készítményeket (állatpatika!).
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!