4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A legjobb tejpótló tápszer a Royal Canin tejpor. 4 óránként kell szoptatni, cumiból és az adagolás rajta van a dobozon. Fontos a nedves vattával való törölgetése a kicsik hasának evés után, hogy ürítsenek. Bár lehet, hogy ezt az anya is elvégzi. Korai a másfél éves kutyának a második alom!! Tessék pihentetni az anyát! Ez is lehet az oka a tejhiánynak!
A falatoztatás a legjobb út egy állat végzetes elhízlalása felé. Az állatok mindig csak attól tudnak elhízni, amit megesznek. Szerintem az Apukával kellene megbeszélni a dolgot! Más módja nincs a cica fogyasztásának és ezzel élete meghosszabbításának.
Szerintem abban lehet bízni, hogy megoldják egymás között és összebarátkoznak. Jó lenne folyamatosan figyelni, hogy alakul a kapcsolatuk és ha durvulna a játék, akkor közbe kell avatkozni.
Szerintem szoktatás és jellem kérdése. Kiskoruktól érdemes kézhez szoktatni őket. Nem valószínű, hogy a párban tartás lenne az ok. És finoman, gyengéden kell hozzájuk nyúlni, ha menni akarnak, hát menjenek. Az erőszakot a hörik sem tűrik! :)
Nem biztos, hogy van mit orvosolni. Vannak csöpögős típusú kutyák, náluk ez normális. Azonban néha betegség is okozhat túlzott nyálcsöpögést, ezért állatorvosnak meg kellene mutatni a "lábasjószágot"!