4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Persze, lehet! De azért vízzel ne töltse fel :) Aljzatnak a kerti föld, kimikrózva a legjobb, a kereskedésekben kapható szénát ajánlatos az aljzatra teríteni, illetve kisebb darabokra törni és elszórni. Lapos vizestál és hüllő izzó, illetve egy spot lámpa égjen. Nappal 28-32 C legyen, ez éjszakára lehűlhet 20-25 C-ig. Mindig adjon neki jó minőségű hüllővitamint! Pl.: Korvimin
Azt javaslom, hogy mind a 3 cicát meg kellene mutatni állatorvosnak! Az 1 éves kandúr esetében pedig rövidesen be kellene tervezni az ivartalanítását, mert e nélkül gyakran el fog kóborolni, úgy mint most. Ami a dolognak azt a részét illeti, hogy a régi macskájuk hogyan fogja elfogadni a 2 kölyköt, nehéz jósolni bármit is. Az első pár hét biztosan nem lesz könyű, de rájuk kell bízni a dologot.
Tejet nem, de savanyított tejtermékeket, pl. aludttej, kefír, joghurt nyugodtan kaphat a kutya! Próbáld ki a száraztápra öntve is ezeket.
Kutyusod még nagyon pici, idővel meg fogja szokni, hogy néha egyedül kell lennie. Valóban nem kell minden nyüszítésnél lemenned hozzá. Kint hagyhatod éjszakára, de mindig legyen fedett helye (nyáron is!), bár,ha ennyire sír, a szomszédokkal nem lesz túl jó a viszony :)
Védett állat révén a papírjaiból egyértelműen ki kell derülnie az eredetnek (pl. tenyésztői bizonylat), ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy honnan származik. Magyarországon a királypitonok jelentős része úgynevezett "vadbefogott", ritka a fogságban tenyésztett állat.